Tabletki na cellulit na udach. Masażer, krem, ćwiczenia, czy suplement?

Co to jest cellulit? Jakie są skuteczne, domowe sposoby na cellulit? Czy tabletki na cellulit rzeczywiście działają? Czego nie jeść? Jak pozbyć się cellulitu? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym opracowaniu.
Choć do wakacji pozostało kilka miesięcy, już teraz weź sprawy w swoje ręce i przygotuj swoje ciało, by bez skrępowania odsłonić je na plaży. Drogą do idealnego ciała, jest nie tylko aktywność fizyczna, ale również właściwa dieta i suplementacja. By poprawić wygląd skóry, zdecydowanie warto abyś skorzystała z naszych porad, które zostały przygotowane z myślą o kobietach takich jak my, żyjących w XXI wieku zabieganych dziewczynach, mających niewiele czasu na codzienne rytuały urodowe. 

Czym jest cellulit?

Cellulit powstaje poprzez nierównomierne pojawianie się tkanki tłuszczowej pod skórą. Medycyna opisuje ten stan w bardziej złożony sposób co pozwala nam zrozumieć jak nieprawdopodobnie skomplikowany jest to problem. Uważa się, że cellulit oznacza stan, w którym powstaje zwłóknienie z proliferacją fibroblastów wokół komórek tłuszczowych w związku z postępującą obwodową niewydolnością krążenia oraz niewydolnością metaboliczną w normalnej tkance, w ten sposób prowadząc do stopniowego zwiększania niewydolności metabolizmu w tkance tłuszczowej i ostatecznie do degeneracji tkanki tłuszczowej i zaawansowanego zwłóknienia tkanek otaczających źródło informacji.

Czy cellulit i cellulitis to jest to samo?

Cellulit to nie to samo, co cellulitis. Cellulitis to zapalenie tkanki łącznej wywołane przez infekcję bakteryjną, objawiające się silnym zaczerwienieniem na powierzchni skóry oraz miejscowym pieczeniem.
Cellulit, będący przedmiotem naszego opracowania, jest jedną z najczęściej występujących lipodystrofii (ang. lipodystrophy – wieloprzyczynowe zaburzenia charakteryzujące się m.in. zanikiem bądź znacznym upośledzeniem budowy tkanki tłuszczowej). Problem ten, dotyka około 85% kobiet powyżej 20. roku życia. Znaczącą rolę w powstawaniu tych zaburzeń odgrywa genetyka, która powoduje, że u kobiet rasy białej cellulit występuje znacznie częściej i w większym nasileniu niż u kobiet innej rasy lub u mężczyzn.

Pokaż źródło
   • Lupi O, Semenovitch IJ, Treu C. Evaluation of the effects of caffeine in the microcirculation and edema on thighs and buttocks using the orthogonal polarization spectral imaging and clinical parameters.
   • J Cosmet Dermatol 2007, 6(2): 102-107.Misbah HK,Rao BK, Sadick NS. Celluliti podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa [w:] Modelowanie sylwetki. Katz BE, Sadick NS (red). Urban & Partner, Wrocław 2011, 3: 19-30.

Cellulit wodny a tłuszczowy, jak rozpoznać?

Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu:

   • twardy, tzw. cellulit wodny, który występuje przede wszystkim u kobiet, których masa ciała nie uległa zmianie w ostatnim czasie
   • miękki, tzw. cellulit tłuszczowy, różni się od wodnego cellulitu tym, iż jest spotykany głównie u osób stroniących od aktywności fizycznej, które niedawno straciły sporo kilogramów.

  Zdążysz do Wakacji! Wyjątkowe tabletki na cellulit

Pokaż źródło

 • Żyłka-Załęska I. Cellulit jako problem medyczny. Probl Hig Epidemiol 2008, 89(4): 487-491

Jak wygląda cellulit i jakie są objawy?

Występuje najczęściej na udach, piersiach, pośladkach i brzuchu. Głównym objawem cellulitu jest wygląd zmienionej tkanki, zagłębienia i wyniosłości na powierzchni skóry. Cellulit nierzadko jest także nazywany pomarańczową skórką ze względu na jego objawy, czyli rozszerzenie porów i obrzmienie naskórka

Pokaż źródło

 • Misbah HK,Rao BK, Sadick NS. Celluliti podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa Modelowanie sylwetki.
 • Katz BE, Sadick NS (red). Urban & Partner, Wrocław 2011, 3: 19-30

Osoby dotknięte cellulitem opisują m.in. objawy takie jak: uczucie ciężkości i napięcia nóg, skurcze, mrowienie, nagły ból o niewielkim nasileniu (cellulit na łydkach, cellulit na udach). Natomiast lekarze zauważają u pacjentów: objaw „skórki pomarańczowej”, nierówności powierzchni skóry, rozstępy oraz zmiany w zabarwieniu.

Pokaż źródło
 • Rona C, Carrera M, Berardesca E. Testing anticellulite products. Int J Cosmetic Sci 2006, 28: 169-173

Stopnie cellulitu (stadia)

Literatura fachowa rozróżnia 4 stopnie (etapy) zaawansowania cellulitu. Poniżej znajdziesz stadia cellulitu wymienione od najłagodniejszej do najbardziej zaawansowanej fazy:

 1. skóra gładka, grudki widoczne dopiero po ściśnięciu,
 2. podczas stania i leżenia skóra bez widocznych zmian w strukturze, przy ujęciu w fałd, zauważalne uwypuklenia, zagłębienia,
 3. podczas leżenia skóra gładka, w pozycji stojącej dostrzegalne uwypuklenia, po uściśnięciu skóry widzimy guzki oraz tzw. skórki pomarańczowej,
 4. zmiany zaobserwowane w fazie 3, z tą różnicą, że nawet leżąc widzimy zmiany skórne. Zmianom towarzyszą bóle w tkance podskórnej.
Pokaż źródło
 • Adamski Z. Kaszuba A. Dermatologia dla kosmetologów. PZWL, Warszawa 2010, 52: 428-429.

Skąd się bierze i jakie są przyczyny?

Cellulit a dieta

cellulit a dieta

Niestety powstawaniu cellulitu sprzyjają tak chętnie zjadane przez nas słodycze, otaczające nas z każdej strony wysoko przetworzone jedzenie, zbyt duża ilość soli dodawana do posiłków (zastój wody w organizmie) a także antybiotyki, które wraz ze spożywanym przez nas mięsem trafiają do naszego organizmu. Nie jesteś w stanie wykluczyć wszystkich produktów ze swojej diety powodujących tzw. skórkę pomarańczową. A nawet jeżeli udałoby Ci się wyeliminować ich sporą część to na jak długo?

Cellulit a praca i ubrania

cellulit a ubraniaDodatkowym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi tej nieestetycznej przypadłości jest zarówno ciągła praca siedząca jak i stojąca (głównie przy jednoczesnym noszeniu wysokich obcasów) prowadząca do zaburzeń krążenia. Oznacza to, że większość z nas może być pewna, że cellulit jej nie ominie. Noszenie obcisłych ubrań, podkreślających walory naszej kobiecości, także sprzyja rozwojowi cellulitu. Dlatego radzimy nie korzystać z cudownych metod jakie zachwalają nam producenci obciskających getrów, leginsów czy bielizny mających zwalczyć pomarańczową skórkę.

Tabletki antykoncepcyjne a cellulit. Cellulit w ciąży

Hormony a cellulit. Zaburzenie to może być również związane z brakiem równowagi hormonalnej spowodowanej nadmierną ilość estrogenów. Stan ten zaobserwować można szczególnie u kobiet będących po okresie dojrzewania, stosujących doustną antykoncepcję, ciężarnych (cellulit na brzuchu) oraz przyjmujących hormonalną terapię zastępczą.

Pokaż źródło

 • Misbah HK,Rao BK, Sadick NS. Celluliti podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa Modelowanie sylwetki.
 • Katz BE, Sadick NS (red). Urban & Partner, Wrocław 2011, 3: 19-30

Cellulit a sauna i opalanie.

cellulit a opalanie

Nie od dziś wiadomo, że za wysoka temperatura, która towarzyszy nam podczas zabiegów opalania naturalnego jak i w solariach oraz podczas korzystania z sauny a także z gorących kąpieli, niekorzystnie wpływa na nasz organizm wysuszając go zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz (odwodnienie). Przypominamy- wysoka temperatura, nawet ta podczas nakładania gorącego wosku podczas depilacji, przyczynia się do tworzenia tzw. pomarańczowej skórki!

Jak zapobiec jego powstawaniu?

Powszechnie wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Ta znana od starożytności, przypisywana Hipokratesowi sentencja jest aktualna po dziś dzień. Nie odkryjemy Ameryki twierdząc, że kobiety od najmłodszych lat powinny być uświadamiane jak ważny wpływ na nasz organizm, jego budowę i wygląd ma spożywana przez nas żywność. Dlaczego zatem program nauczania nie wprowadza pełnowymiarowych przedmiotów obejmujących dietetykę? Przedmiotu, który od wczesnych lat uczyłby dzieci w jaki sposób odpowiednio komponować zbilansowaną dietę, łączyć składniki, uświadamiałby młodym kobietom jak dbać przed a nie po fakcie. Czy jednak zmiana przyzwyczajeń żywieniowych i środowiskowych to zawsze klucz do sukcesu? Co mają powiedzieć kobiety, które pomimo odpowiedniego stylu życia, noszenia nieprzylegającego ubioru czy odpowiedniej diety mają problem z pomarańczową skórką? Niestety nie nie wygrasz z genetyką. Jednak całe szczęście przypominam drogie panie, że żyjemy w XXI w. i słowa wielkiego poety Owidiusza, który głosił, aby przeciwdziałać początkom choroby ponieważ później lekarstwa są bezskuteczne, są nieaktualne!

Jak zwalczyć już istniejący? Co jest najlepsze?

Domowe sposoby. Masaż, czy tabletki? Co wybrać?

Publikacje medyczne wymieniają różne metody umożliwiające nam zlikwidowanie objawów cellulitu. Możemy podzielić je na dwie grupy: działania zewnętrzne (mechaniczne) i wewnętrzne. Aby najskuteczniej walczyć z tą niechcianą przypadłością należy połączyć obie metody:

   • zewnętrzną, jak zastosowanie masażu (można dołączyć kremy na cellulit, balsamy na cellulit), usprawniającego pracę mięśni kończyn dolnych i poprawiających krążenie
   • wewnętrzną, podawaniem preparatów doustnych (polecane przez specjalistów oraz sprawdzone przez internautki np. tabletki Cellactiv , zapoznaj się z opiniami).

Zabiegi na cellulit

Gabinety kosmetyczne oferują ci szereg zabiegów, na szybkie i bezbolesne usunięcie cellulitu. Zazwyczaj takie metody reklamowane są hasłami “wystarczy jeden zabieg” lub “efekt natychmiastowy”. Ceny takich pojedynczych zabiegów to koszt od kilku tysięcy złotych i więcej, a uzależniony jest od okolicy i powierzchni ciała, poddawanej zabiegowi. W przypadku zabiegów, możesz być pewna jednego, nigdy nie kończy się na jednym zabiegu, co powoduje, że koszty znacznie wzrastają. Pamiętaj jednak, że przykładowe odessanie tłuszczu na stole operacyjnym nie likwiduje cellulitu, co więcej zdarza się, że zabieg liposukcji powoduje powstanie pod skórą charakterystycznych zgrubień i nierówności. Dlatego jeżeli zdecydujesz się na przeprowadzenie zabiegu wybierz profesjonalną klinikę a nie pierwszy lepszy zakład kosmetyczny! Jeżeli jednak, przy okazji zlikwidowania cellulitu chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, zapoznaj się z aktualnym rankingiem tabletek na odchudzanie, aby dobrać odpowiedni preparat dla siebie.

Bądźmy sprytniejsze! Łączmy metody!

łączenie metod

Stosowanie wyłącznie jednej wybranej metody nie jest dobrym rozwiązaniem. W przypadku większości kosmetyków na cellulit o rzekomym działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym efekty działania spowodowane są głównie długotrwałym masowaniem ciała, które pobudza krążenie podczas masażu, niż samym działaniem substancji zawartych w kremach i balsamach. Do wykonania masażu, osobiście polecamy niedrogi produkt jakim jest bańka chińska na cellulit w połączeniu, z kolejnym niedrogim produktem, olejem kokosowym. W przeciwieństwie do kosmetyków, które mają jedynie kontakt z powierzchnią skóry i efekt ich działania bez masażu może zostać niezauważony, polecamy zadziałać od wewnątrz poprzez podawanie preparatów doustnych (ale polecamy wyłącznie te bezpieczne i sprawdzone!) powodujących rozbijanie tkanek tłuszczowych pod skórą (zobacz efekty stosowania suplementacji)

Walcz z cellulitem już dziś! Najbardziej polecane tabletki na cellulit

tabletki na cellulit

Należy pamiętać o szeroko rozumianej aktywności fizycznej (np. spacery, przysiady na cellulit, rolki, rower, bieganie), stosowaniu zbilansowanej diety, polegającej na dobieraniu składników z głową (więcej przeczytasz m.in. w naszym artykule Tłuszcze i węglowodany w jednym posiłku oraz o stosowaniu doustnych preparatów o całkowicie naturalnym składzie. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, polecamy wyłącznie sprawdzone, mechaniczne metody walki z cellulitem np. masaże bańką chińską, jak również sprawdzone metody wewnętrzne, jak stosowanie Cellactiv, której wszystkie składniki receptury zostały dokładnie przebadane. Rygorystyczne badania naukowe oraz testy kliniczne, przeprowadzone z udziałem dermatologów, wyeliminowały możliwość wystąpienia skutków ubocznych, potwierdzając, że jest on całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia. Włączenie  do diety preparatów doustnych pozwoli ci na pozbycie się nawet 3 cm tkanki tłuszczowej. Pełnię korzyści widać po około 4-6 tygodniach, więc jeśli teraz zdecydujesz się na skorzystanie z naszych porad, to efektami ich stosowania będziesz się cieszyć już na długo przed wakacjami! 

ZAMÓW JUŻ TERAZ: Wyjątkowo skuteczny suplement na cellulit!  

Cellactiv, gdzie kupić?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bezpośrednio od producenta, bez pośredników. Dostarczenie produktu w formie: producent- kupujący, GWARANTUJE zakup produktu oryginalnego.

 

Małgorzata Poziemiec

 

5 komentarzy

 1. A ja chciałabym się dowiedzieć kto jest producentem tego cudownego specyfiku. Nie budzi mojego zaufania ktoś kto ukrywa ten fakt, a na rzekomej stronie tej informacji nie ma…

 2. Ładnie wyjaśnione. Teraz wiem jakie oblicze ma wróg. Tabletki na cellulit zamierzam połączyć z rolkami. Coraz cieplej się robi, to najlepszy czas na odchudzanie! Do wakacji każda z nas spokojnie zdąży zrobić dobrą sylwetkę. Wystarczy ograniczyć cukier i jakieś pizze, wyjść na spacer z psem i wrzucić do tego tabletki.

 3. Trafiłam tu z innego forum, gdzie zapewniano mnie, że dowiem się co to cellulit. Brawo! W końcu rzetelnie i wraz z materiałami badawczymi, a nie ciągle “grudki tłuszczu” i “grudki tłuszczu”. Zamówiłam właśnie cellactiv, bo wszystkie znaki na niebie mówią, że to będzie dobry wybór.

 4. nareszcie artykuł o cellulicie, który jest dobry w sensie merytorycznym. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którym oprócz pisania o produkcie zależy także na rzetelnym przekazaniu informacji! uczcie się ludziska! a Cellaktiv chętnie wypróbuje i za miesiąc napiszę Wam moje spostrzeżenia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *