Fatfix Green tabletki na odchudzanie. Allegro czy apteka. Opinie i recenzja

Mam do Was prośbę. Czy możecie opisać suplement na odchudzanie Fatfix Green? Prosiłabym o dość prosty opis, ostatnie artykuły były dość ciężkie do przebrnięcia, ze względu na specjalistyczne zwroty (badania naukowe nad składnikami suplementów). Dzięki, Karolina 🙂

Karolino, Twoja prośba o recenzję Fatfix Green była chyba dwudziesta. Łącznie przyszło ich ponad 50! Zatem nie mogę udawać, że nie słyszę tego głosu 🙂 Oczywiście, poniżej recenzja produktu, o którym mówisz. Chcę też wspomnieć o języku. Absolutnie uważam, że teksty są pisane tak, aby każdy mógł przeczytać i zrozumieć treść. Niemniej jednak zależy mi, żeby czytelnicy nabierali coraz więcej świadomości o tym, co zamierzają kupić. Jeśli ktoś dostał reklamę “Schudniesz 40 kg w 4 dni, bez ucinania nóg!” i już zamierza kupować tabletki- jego sprawa. Za rok też jakieś kupi, za dwa lata również. Efektem tego będzie to, że przez te 2 lata będzie otyły, lub z nadwagą. Proszę bardzo, ludzie są dorośli. W piekarni kupisz chleb razowy jak i ten barwiony karmelem. Oba się sprzedają doskonale. Dlaczego nie wprowadzać elementu edukacyjnego?

Założenia tabletek Fatfix Green

Fatfix został stworzony przez mikrobiologa prof. Jacka Szczepańskiego. Nie znalazłam żadnych informacji o takiej osobie. Owszem, podane nazwisko znajdziesz w internecie jako historyka lub geologa we Wrocławiu, ale trudno podejrzewać, aby skomponował efektywne tabletki na odchudzanie. Rzekomy pan Jacek zapewnia, że schudniesz 15kg w miesiąc.

Bez żadnej diety i ćwiczeń. Dlaczego tak zapewnia? Bo te dwie kwestie skutecznie odstraszają przed odchudzaniem. Odchudzanie jest bezpośrednio związane z bilansem kalorycznym, który musi być ujemny. O tym, jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne dowiesz się w tym artykule: https://www.misjaodchudzanie.pl/kalkulator-kalorii-online-po-treningu/ Owszem, trzeba poświęcić na niego trochę czasu, ale dzięki temu dostaniesz świetny punkt wyjścia. Znacznie bardziej dokładny niż szybkie kalkulatory, które potrzebują wagi, wzrostu i wieku.

Fatfix w swoim założeniu również pomaga zredukować zły cholesterol, wyregulować poziom cukru we krwi i wraz z odchudzaniem, bez efektu jojo, na lata. Nawadnia również organizm i pozwala na przyswojenie 3 razy więcej składników odżywczych z posiłku.  Za tym wszystkim idzie poczucie piękna, podniesienie własnej wartości.

Działanie i efekty Fatfix Green. czy są skuteczne?

Tabletki są oparte o formułę GreenSlim+, który jest kompozycją ekstraktów spiruliny i szafranu. Producent podaje przypadek kuracji, w którym osoba przyjmująca Fatfix schudła 14,5 kg w ciągu miesiąca. Przy czym zaczynała odchudzanie z wagą wyjściową ponad 100kg. Po kilku miesiącach zmierzona waga wskazywała 64 kg. Cały proces odchudzania ma się odbywać bez wykorzystywania diet, siłowni czy ćwiczeń aerobowych. Poza właściwościami odchudzającymi, Fatfix obniża poziom złego cholesterolu o ok. 88%. To przyczynia się się do zmniejszenia ryzyka zapadania na choroby układu krwionośnego. Ponadto reguluje poziom cukru we krwi. Wszystko to w prostej linii prowadzi do lepszego samopoczucia i lepszego odbierania samego siebie. Zaznaczyć jednak należy, że nie jest to lek. Wszelkie problemy zdrowotne należy konsultować z lekarzem specjalistą, a nie szukać rozwiązania w suplementach diety.

Poniżej szczegółowy opis dwóch etapów, które przejdzie osoba odchudzająca się za pomocą Fatfix Green:

Etap 1: Przygotowanie do utraty wagi. Zanim organizm rozpocznie rozprawianie się z tłuszczem, tabletka będzie oczyszczać organizm z toksyn, które według producenta są kluczową przeszkodą w odchudzaniu. Metabolizm nie pracuje tak jak powinien, co tabletka natychmiast ma poprawić i ciało zgromadzony tłuszcz zacznie spalać, przekształcając w energię. Przy tym efekt jojo nie wystąpi.

Etap 2: Całodobowy tryb spalania tłuszczu. Formuła GreenSlim+, która oparta jest wyłącznie o naturalne składniki, dociera do komórek organizmu i rozbija tkankę tłuszczową. Te mniejsze cząsteczki zostają spalone przez organizm i zamienione na energię. Tu producent zapewnia, że nie ma znaczenia ilość kalorii, jakie spożywasz ani ilość aktywności w ciągu doby. Waga i tak będzie spadać a ciało nabierze z czasem szczupłego i zdrowego wyglądu.

Badania nad tabletkami Fatfix Green

Strona Fatfix Green wspomina wiele razy na temat o przeprowadzonych badaniach skuteczności tabletek. Jest mowa nawet o setkach badań. Skuteczność tabletek została potwierdzona przez Międzynarodowy Ośrodek Badań w Massachusetts, a studenci zgłębiają materiał dotyczący tych tabletek. Problem w tym, że takie odkrycie znalazłoby odbicie w wielu publikacjach naukowych i na pewno pojawiłoby się na stronach ośrodka, który… nie istnieje. Należy zatem uznać, że badania amerykańskich naukowców to tylko zabieg marketingowy i łatwy sposób na reklamę. Tym bardziej, że jakakolwiek publikacja naukowa byłaby czymś godnym uwagi i pochwalenia się.

Cena tabletek Fatfix

Warto też zwrócić uwagę na pewną zawiłość związaną z chęcią zamówienia Fatfix. Możesz natrafić na ofertę, gdzie tabletki są w promocji w cenie 87 zł za 30 kapsułek. I jest to obniżka “starej” ceny, która wynosi 317 zł. Jednak najczęściej spotykana cena to 137 zł. Dostarczenie suplementu pod wskazany adres jest bezpłatne. Płatna jest tylko opcja ekspresowego dostarczenia – w ciągu 1 dnia roboczego. Wtedy należy dopłacić 9,99 zł.

Gdzie kupić, Allegro, Ceneo czy apteka?

Oryginalny produkt nie jest dostępny w aptekach, nie ma go też w innych sklepach czy na Allegro. W ostatnim przypadku znajdziesz co najwyżej pojedyncze oferty, które są od osób prywatnych. Ktoś po prostu odsprzedaje jeszcze nie otwarte opakowanie z jakiegoś powodu. Zdecydowanie odradzam kupowanie tabletek na aukcji, ponieważ bardzo łatwo trafisz na podróbkę lub zamiennik o nieznanym pochodzeniu czy działaniu. Wszystko przez to, że znacznie niższa cena może zachęcić do zakupu. Jeśli zamierzasz kupić Fatfix, zrób to na oficjalnej stronie producenta. Dodam, że kupowanie suplementów lub innych produktów, które w minimalny sposób mogą wpłynąć na zdrowie i samopoczucie, powinno odbywać się tylko na oficjalnych stronach. Rynek jest zalany wręcz produktami z Chin i dotyczy to każdego segmentu sprzedaży. W najlepszym wypadku kupisz coś, co nic nie da i stracisz pieniądze. Zniechęcisz się i być może porzucisz chęć zadbania o swoje ciało.

Prawdziwe pozytywne i negatywne opinie na forum

Zachęcona opiniami na kilku stronach reklamowych, zaczęłam szukać prawdziwych i rzetelnie opisanych opinii. Poświęciłam na to naprawdę bardzo wiele czasu i uwagi. Musisz wiedzieć, że należy odróżnić szczere opinie od marketingowego i reklamowego wpisu na forum czy na stronie. To bywa bardzo trudne! Znalazłam kilka dobrych opinii, które dokładnie pozwalają sądzić, że to, co napisał producent na swojej stronie internetowej jest bliskie prawdy. Oczywiście pomijając sprawy związane z nieistniejącym prof. Jackiem Szczepańskim i badaniach przeprowadzanych w Międzynarodowym Ośrodku Badań. Jest też sporo doniesień o tym, że efekt stosowania tabletek Fatfix Green nie przyniósł żadnych efektów, lub były one bardzo znikome. Dalekie od tego, o czym klienci byli zapewniani. Subiektywnie ciężko mi ocenić czy produkt jest dobry i pozwala skutecznie zgubić nadmiar kilogramów, czy może reklama znacznie go przerosła. Na pewno warto zapoznać się z poniższymi wypowiedziami, ponieważ są niepokojące: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21700198

Skład i dawkowanie tabletek na odchudzanie Fatfix

Dokładne zalecenie dotyczące dawkowania znajdują się na ulotce wewnątrz opakowania.
Skład opiszę w szczegółowy sposób. Tabletki Fatfix mają nie tylko odchudzić, ale też poprawić kilka innych kwestii związanych z pracą organizmu i metabolizmem. Choć będziemy tu szukać wyjątkowego rozwiązania odchudzającego i substancji, która to gwarantuje, warto zapoznać się z innymi właściwościami składników, jakie zawiera Fatfix.

 • Spirulina– Jest to alga, bardzo bogata w kwas gamma linolenowy (GLA), a ten w organizmie jest bardzo przydatny przy obniżaniu ciśnienia krwi. Poparte jest to badaniem przeprowadzonym w Meksyku. Pobudza działanie układu odpornościowego, redukują objawy PMS. Działa odżywczo na paznokcie i włosy. Choć spirulina jest szeroko stosowana w branży spożywczej, nie można jej konsumować w pierwotnej postaci. Stosowana jest np. jako barwnik, który nadaje bardzo intensywny, zielony kolor. Według badania przeprowadzonego w 2008 roku przez naukowców: Cemal Cingi,  Meltem Conk DalayHamdi Cackli i Cegniz Bal, spirulina jest pomocna w w leczeniu nieżytu i alergii nosowych.  Badanie jest bardzo ciekawe, ponieważ wykazuje znaczne i korzystne zmiany po przeprowadzeniu eksperymentu. Nie znamy jeszcze samej istoty działania spiruliny. Istnieje spora szansa, że może pomagać także przy innych rodzajach alergii. Spirulina jest bardzo kaloryczna, 100 g produktu to aż 290 kcal, dla porównania cukier spożywczy to 386 kcal. Ten zawiera wyłącznie węglowodany, natomiast w spirulinie jest aż 57 g białka (prawie 2 razy więcej, niż w piersi z kurczaka). Spirulina może powodować alergię, już po przyjęciu dawki większej niż 1g/dobę, choć są to rzadkie przypadki. Do negatywnych właściwości spiruliny, należy zaliczyć obecność beta-N-metylo-L-alaniny, a ta była wykrywana przez naukowców u osób, które chorowały na Alzheimera (link do badania: https://www.pnas.org/content/102/14/5074.long) Jak spirulina sprawdza się podczas odchudzania? Nie ma dowodu w postaci rzetelnego badania, które jasno pokazuje, że spirulina jest rewelacyjnym środkiem odchudzającym. Przeprowadzono badanie na zwierzętach, które wskazuje, ze może mieć właściwości odchudzające, jednak potrzebne są dalsze badania.
 • Ekstrakt z szafranu. Szafran to przyprawa otrzymywana z krokusa uprawnego, a dokładniej z jego młodych zalążków kwiatowych. Szafran znamy głównie z tego, ze należy do najdroższych przypraw. Wiąże się to z wysokim kosztem produkcji, na który składa się przede wszystkim ręczne zbieranie słupków kwiatowych. Aby otrzymać 1 kg tej przyprawy, trzeba zebrać ok 150000 słupków.  Przyjmuje się, że na 1 porcję dania wystarczy 30 miligramów. Smak i aromat szafranu jest bardzo intensywny. Przyprawa jest znana od tysiącleci i jej zastosowanie oraz sytuację, w których warto go podawać idą w dziesiątki. Jednak medycyna tradycyjna swoje a nauka swoje i należy skupić się i brać pod uwagę naukowe fakty. Szafran był badany pod kątem łagodzenia skutków depresji. Przyprawa przyniosła podobne efekty jak imipramina. Choć potrzeba dalszych badań, to wiadomo już, że przyprawa może znacząco pomóc i część opisów zawartych w metodach niekonwencjonalnych  się potwierdza.
  Czy szafran ma istotny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej? Bardzo szczegółowo opisane badanie było przeprowadzone na zwierzętach w Iranie. Dowiedziono, że szafran może wpływać na metabolizm glukozy i obniżać jej poziom, a co za tym idzie, mieć pozytywny wpływ na redukcję masy ciała.
 • Ekstrakt z melisy. Melisa to bylina, doskonale znana na całym świecie. Jeśli zapytasz kogoś o właściwości melisy, na pewno odpowie, że działa uspokajająco i relaksująco, pozwala osiągnąć dobry sen. To dzięki zawartości olejku eterycznego. Jak wiele innych ziół, jest przeciwutleniaczem. Melisa wyhodowana w kuchennej doniczce zawiera najwięcej olejku eterycznego i tym samym ma najlepsze właściwości, w stosunku do zioła dostępnego w sklepach w postaci suszu. Może wykazywać właściwości hamujące odkładanie tkanki tłuszczowej (bo nie odchudzające, to znaczna różnica) i mówi o tym nieco bardziej szczegółowy opis. Jednak jest to badanie przeprowadzone na zwierzętach, w dodatku w dość specyficznych warunkach. Melisie nie przypisuje się odchudzających właściwości, jak również nie ma suplementu diety, który w całości lub znacznym stopniu bazowałby na ekstrakcie z liści melisy.
 • Ekstrakt z szyszek chmielowych. Chmiel najbardziej kojarzymy z piwem, jednak jego wartość jest znacznie wyższa i warto się z nią zapoznać. Ważnym składnikiem chmielu jest ksantohumol, który wykazuje wielokrotnie wyższe właściwości zapobiegające starzeniu skóry, niż inne, znane do tej pory substancje. Co ciekawe, pierwsza udana synteza ksantohumolu udała się naszym rodaczkom, Paulinie Stopczyk i Anecie Czaplickiej. To może być bardzo ważny krok w przemyśle kosmetycznym. Chmiel ma również właściwości przeciwbakteryjne, może pomóc w zwalczaniu trądziku i jest to działanie porównywalne z antybiotykami jak np. erytromycyna. Chmiel nie jest natomiast opisywany jako środek odchudzający i nie można mu przypisać takich właściwości.
 • Ekstrakt z zielonej herbaty. Właściwościami odchudzającymi zielonej herbaty zajmowaliśmy się przy okazji pisania innego artykułu. W skrócie, herbacie przypisuje się odchudzające właściwości, czasem nawet o rewelacyjnych efektach, jednak badania tego nie potwierdzają. Owszem, zielona herbata ze względu na zwartość epigallokatochin wykazuje właściwości odchudzające, jednak należy pilnować jej biodostępności (o czym mowa w linku wyżej). Lepszym określenie będzie sprzyjanie odchudzaniu, ponieważ należy pamiętać, że suplementy diety są dodatkiem do zmian wprowadzonych w życiu, które są głównym motorem napędowym mechanizmu, jakim jest spalanie tłuszczu. Według statystyk, zielona herbata jest najczęściej spożywanym napojem na świecie, zaraz po wodzie. A jednak światowym problemem jest narastający problem nadwagi i otyłości.
 • Ekstrakt z zielonej kawy. Jest to dobry składnik na odchudzanie, szczególnie, kiedy suplement bazuje i składa się w znacznej większości z ekstraktu. Zielona kawa na odchudzanie również była w centrum naszego i waszego zainteresowania, o czym również pisaliśmy
 • Trawa pszeniczna. Młoda roślina w doniczce to bardzo przyjemny widok, szczególnie ze względu na intensywny, zielony kolor. Osobiście stosuję ją jako ozdobę w kuchni, a jej wyhodowanie jest bardzo łatwe. Kolor zawdzięcza dużej zawartości chlorofilu. Dzięki temu wykazuje właściwości przeciwzapalne. Chlorofil jest bogaty w tlen, a picie soku z trawy pszenicznej, lub spożywanie jako dodatek do potraw, pozwala dostarczyć go do krwi w większym stopniu. Sok z trawy pszenicznej powinien być pity na czczo, wtedy przyniesie najlepsze efekty, ponieważ przyswajalność składników odżywczych będzie największa. Tabletki zawierające ekstrakt z trawy pszenicznej wykazują kilkukrotnie niższą efektywność.  Regularne spożywanie trawy powoduje wzrost produkcji krwinek czerwonych.  Osoby zdrowe mogą spożywać ok. 30 ml soku dziennie. Trawie pszenicznej nie przypisuje się właściwości odchudzających.
 • L-teanina występuje w liściach zielonej herbaty. Jest aminokwasem, ale nie występuje w białku pokarmowym. L-teanina jest zalecana dla osób, które mają problemy na tle nerwowym. Ma działanie uspokajające, obniża stres, niepokój, pomaga w zwalczaniu stanów lękowych, sprzyja koncentracji a tym samym nauce i pracy.
 • Melatonina to hormon, który wytwarza szyszynka mózgowa. Nauka potwierdza, że melatonina stanowi pewnego rodzaju zegar biologiczny dla człowieka. M.in. przyczynia się do odczuwania senności, ale także reguluje sen. Ma za zadanie sprawić, że kiedy zaczyna się robić ciemno, po zachodzi słońca, powinniśmy odpocząć i położyć się spać. Jak łatwo się domyśleć, hormon ten współdziała ze zmysłem wzroku, który przekazuje do mózgu informacje o tym, że nadchodzi noc. Kiedy zapada ciemność, stężenie melatoniny w krwiobiegu wzrasta. Warto wspomnieć, ze problem z zasypianiem może być spowodowany nocną pracą przed monitorem lub długotrwałe korzystanie z telefonu w nocy. Świecący ekran nie pozwala szyszynce na produkcję melatoniny.
 • W suplemencie Fatfix znajdują się również witaminy: K2, D, B6, B1, B2. W najbliższej przyszłości będziemy kontynuować szczegółowy opis wszystkich znanych witamin.

Przeciwwskazania i działanie uboczne

Producent zapewnia, że ze względu na to, że wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki, tabletki Fatfix Green nie powodują żadnych skutków ubocznych. Zalecamy jednak, aby ewentualny zakup dokonywały tylko osoby dorosłe. Każda osoba uczulona  na jakikolwiek ze składników powinna z zakupu zrezygnować. Kobiety w ciąży lub karmiące, powinny bezwzględnie porzucić pomysł odchudzania Fatfixem. Znane są przypadki (źródło)  ciężkiej hiperkalcemii u noworodków, spowodowanej przyjmowaniem przez matki suplementów, które zawierały spirulinę. Ponadto zawiera hepatotoksyny, które mają niekorzystny wpływa na wątrobę. Napar z melisy może powodować alergię. Podobnie chmiel- nie powinien być podawany kobietom w ciąży i karmiącym piersią, ponieważ nie przeprowadzono jeszcze badań, które wykluczałyby lub potwierdzały skutki uboczne. Sugerujemy podejście zapobiegawcze. 

Tyle jest suplementów, co wybrać!?

Szukasz bardzo dobrych tabletek, które cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami i wspomogą odchudzanie. A właściwie je napędzą, także przez motywację! Jeśli stoisz przed swoim pierwszym wyborem i jest to początek doświadczenia w gubieniu kilogramów, wypij proszę szklankę zimnej wody i nabierz nieco dystansu. Odłóż na bok instagramowe profile pięknych kobiet, czy okładkę z popularną i cudownie wyglądającą modelką. Za nimi stoi sztab ludzi, te osoby żyją z pokazywania ciała. Ciebie interesuje przede wszystkim element ekonomiczny- stosunek jakości do ceny. Najwięcej pozytywnych odpowiedzi na e-mail, lub w wiadomościach na Facebooku mieliśmy odnośnie Fat Burn Active. Są to nasze ulubione tabletki i przede wszystkim doskonale sprawdzone, a ich efekty wiele razy poznane. Raczej nie znajdziesz reklam tych tabletek, bo ten produkt reklamy nie potrzebuje. Jest na rynku od lat, ma swoich stałych klientów. Najważniejsze cechy Fat Burn Active:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *