Calominal tabletki na odchudzanie – cena, opinie, skład, efekty

Calominal tabletki na odchudzanie to z całą pewnością produkt znany z reklamy telewizyjnej lub radiowej. Sprawdzamy, czym jest calominal i czy warto po niego sięgnąć jako suplement odchudzający.

Calominal tabletki na odchudzanie – cena

W zależności od źródła zakupu, 60 kapsułek kosztuje ok 45-50 zł. Jeśli chodzi o cenę- dość nisko. Dodam, że nie znajdziesz na oficjalnej stronie informacji o tym, ile tabletek zawiera opakowanie. Ceny ani możliwości zakupu bezpośredniego również próżno szukać. Zwykle jest tak, że produkt jest dostępny bezpośrednio od producenta, co daje gwarancję oryginalności tabletek, ale także najlepszą cenę a często także rabaty czy gratisy.

Skład tabletek i działanie

Głównym składnikiem calominalu jest chitozan. Producent deklaruje, że związek ten potrafi wiązać lipidy, a sam przez organizm człowieka nie jest trawiony, lecz wydalany. Tym samym, tabletki na odchudzanie calominal pozbawiają organizm kalorii, jakie zostały dostarczone wraz z makroskładnikiem, jakim jest tłuszcz. Plusem jest to, że produkt zmniejsza ilość przyswajanego cholesterolu.

Pozbywanie się tłuszczu jako pożywienia- eksperyment!

fasolka szparagowaCzy jednak sam tłuszcz jest naszym wrogiem w walce z nadwagą? Otóż NIE! BTW – często spotykany skrót na forach poświęconych diecie, odchudzaniu i treningom, to po prostu rozkład makroskładników, czyli Białko, Tłuszcze i Węglowodany. 1 gram białka i węglowodanów to 4 kcal, natomiast 1 gram tłuszczu to 9 kcal. Wszystko sprowadza się do spożywania odpowiedniej ilości energii.

Przygotujmy 2 posiłki, żeby policzyć czy faktycznie zredukowanie tłuszczu pozwoli nam zmniejszyć ilość kalorii.

  1. Ania rozgrzeje patelnię, wleje na nią łyżkę stołową oleju. Jest to 10 gramów – 88 kalorii. Podsmaży na niej 200 gramów makaronu, czyli dodatkowe 320 kcal. Razem na patelni Ani znajdzie się 408 kcal.

2. Basia zrobi podobnie, jednak zamiast makaronu podgrzeje 200 gramów fasolki szparagowej czyli 65 kcal. Razem na patelni Basi wraz z olejem znajdują się 153 kilokalorie (kcal to faktycznie kilokalorie, jednak ze względu na uproszczenie przyjęło się mówić kalorie).

Wnioski

Jeśli Ania zdecyduje się całkowicie zrezygnować z tłuszczu, zje makaron o kaloryczności 320 kcal. To NADAL 2 razy więcej niż Basia, która nie musi z tłuszczu rezygnować.
Ile tłuszczu podczas wiązania może zredukować calominal? Tego nie wiemy. Nie udało mi się dotrzeć do jakichkolwiek badań, które by to wyjaśniały. Inaczej jest w przypadku całkowicie naturalnych ekstraktów, które zostały przebadane i wyniki są przedstawione czarno na białym. Przykładem takiego produktu jest np. African Mango, który obszernie zrecenzowaliśmy a również przeanalizowaliśmy badania. 

Opinie i efekty stosowania calominalu

calominal tabletki na odchudzanie - opinie

To bardzo długotrwały proces- poszukiwanie informacji od osób, które zastosowały produkt i dzielą się opinią. Głosy na stronach takich jak forum odchudzanie są podzielone. Sam producent mocno naciska w informacji na stronie (w reklamie tylko małym drukiem), że calominal jest jedynie dodatkiem wspomagającym odchudzanie. Uzupełnia dobrze zbilansowaną dietę połączoną z aktywnością fizyczną. Łącząc to z opiniami na serwisach społecznościowych, nie można jednoznacznie ocenić jak działa ten produkt, ponieważ nie wiemy, czy jego konsumenci takowe zalecenia stosowali.

Calominal tabletki na odchudzanie – dawkowanie

calominal tabletki na odchudzanie dawkowaniePrzede wszystkim należy zastosować się do ulotki. W razie wątpliwości koniecznie dokonaj konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli zamierzasz redukować wagę ciała, przyjmuj po 2 tabletki 2 razy dziennie do głównych posiłków, popijając przynajmniej 250 ml wody i przynajmniej w 4 godzinnych odstępach . W czasie stosowania wyrobu medycznego calominal zalecane jest przyjmowanie 2-3 litrów płynów dziennie, np. niegazowanej wody. Dawka calominalu jest dwukrotnie większa niż innych całkowicie naturalnych produktów. Opakowanie 60 tabletek przy takim dawkowaniu skończy się po 15 dniach. Przy orientacyjnej cenie ok. 50zł za 60 tabletek, miesięczny koszt calominalu podczas odchudzania wyniesie Cię 100zł. Oznacza to, że produkt za niską cenę per miesiąc, znajdzie się w segmencie najlepszych tabletek na odchudzanie. Jeszcze teraz African Mango ma specjalną ofertę, gdzie jedno opakowanie dostaniesz gratis => Najsilniejsze African Mango 900
Spróbuj przebrnąć przez opinie użytkowników samodzielnie.

Efekty uboczne i przeciwwskazania

 

tabletek na odchudzanie calominal NIE należy stosować w przypadku:

  • uczulenia na produkty ze skorupiaków, ryb czy mieczaków
  • uczulenia na którykolwiek składnik calominalu
  • ciąży i podczas karmienia piersią
  • dzieci do lat 3, powyżej tego wieku, należy skonsultować się z lekarzem
  • osób powyżej 80 lat, one powinny planować odchudzanie pod kontrolą lekarza
  • gdy BMI jest niższe niż 18,5
  • zaburzeń pracy jelit, trawienia, stanu po operacji jelita
  • stosowania leków lipofilowych, np. doustnymi środkami antykoncepcyjnymi
  • stosowania witamin A,D,E i K i niektórymi antybiotykami

Gdzie kupić calominal tabletki na odchudzanie?

Produkt dostępny jest na aukcjach internetowych w sklepach i aptekach internetowych a także stacjonarnych. Nie ma większego znaczenia w przypadku calominalu, gdzie zostanie zakupiony.

 

Małgorzata Poziemiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *