Herbata chińska na odchudzanie ▷ Działa czy nie? Analiza produktu

Z reguły unikamy wnikliwej analizy produktów, które można kupić “za grosze”. Dlaczego? Z prostego powodu: jakikolwiek rynek by nie był: spożywczy, elektroniczny, specjalistyczny, zawsze jest zalany niskiej jakości produktami i podróbkami. Bo zawsze znajdą się chętni, którzy chcą mieć namiastkę “premium”, ale zamierzają przeznaczyć na taki cel jak najmniejszą ilość pieniędzy. I  najtańsze produkty się sprzedadzą, dystrybutor zarobi. Znajdą się klienci z każdym budżetem. Więc oszczędzę ci czasu. Jeśli zamierzasz kupić rewelacyjną herbatę na odchudzanie za 15 zł, zamknij tę stronę i ją po prostu kup. Jeśli natomiast chcesz się dowiedzieć dlaczego nie jest to dobry pomysł, to wykonaliśmy pracę, by cię o tym poinformować. O tym jest właśnie ten tekst: Ning Hong herbata chińska na odchudzanie. Czy możesz na cokolwiek liczyć?

Co to jest Ning Hong herbata chińska?

Dla wielu samo użycie słowa “chińska” znaczy wiele. Już przykuwa uwagę. Bo reklama spowodowała, że jeśli coś jest chińskie, japońskie lub tajskie, to ma to wyjątkowy związek z medycyną naturalną, przedłużaniem życia i otrzymywaniem wszelakich błogosławieństw. A często jest tak, jak z zabijaniem słoni dla ich kłów: proszek z tych kłów osiąga zawrotne ceny, bo naiwni ludzie myślą, że to pomoże zwalczyć impotencję i inne seksualne problemy maści wszelakiej. O nie, nie demonizujemy medycyny naturalnej ani azjatyckiej, bo ma ona wielkie znaczenie. Podejdźmy jednak do sprawy na chłodno opierając się o zdrowy rozsądek.

Nie będziemy kwestionować dobroczynnych właściwości tego naparu, bo zapewne moglibyśmy je wyłącznie potwierdzić. Nasze zainteresowanie wzbudziły wasze wiadomości na facebooku, jakoby Ning Hong miała dawać rewelacyjne efekty odchudzające, ponieważ w sieci bywa często tak reklamowana i opisywana.

Herbata chińska Ning Hong ma dostarczać harmonijne połączenie ziół według starochińskiej tradycji i receptury. Czyli wszystko jest owiane wielką tajemnicą jak pełen skład Coca Coli. Sprawdźmy wobec tego jakie efekty na odchudzanie może dać ci ten napar, ponieważ podobno miliony ludzi na całym świecie już go doceniły. Warto dodać, że jest to sprzeczne z coraz bardziej widocznym problemem nadwagi i otyłości w krajach rozwijających się i rozwiniętych. Polska nie jest wyjątkiem, tyjemy na potęgę!

Herbata chińska na odchudzanie – cena i gdzie kupić? Allegro, apteka

  • Uśredniona cena Ning Hong jako herbatę na odchudzanie to ok. 15 zł

Produkt jest w zasadzie ogólnodostępny. Można go kupić w sklepach zielarskich, na aukcjach internetowych w aptekach stacjonarnych i drogeriach. Średnia cena to ok 15 zł za 30 saszetek. Trzeba przyznać, że jest to najtańszy suplement w formie herbaty na odchudzanie, z jakim się spotkaliśmy. Cena właściwie taka sama, jak “zwykłej” herbaty dostępnej na półce w supermarkecie. Ocenimy teraz skład produktu i jego właściwości na odchudzanie. Jest to najbardziej czasochłonna część przygotowania artykułu. Wymaga znalezienia wiarygodnych badań naukowych, o ile zostały przeprowadzone. Następnie same badania biologiczno-chemiczne wypada przedstawić w bardzo przystępny sposób dla czytelnika, czyli dla ciebie.

Herbata chińska na odchudzanie – skład 

ning hong cena opinie gdzie kupić herbata chińska na odchudzanie allegro ceneo apteka ile kosztuje

  • Herbata chińska po prostu popularna herbata! Zwiera flawanoidy, czyli naturalne związki mające właściwości antyoksydacyjne. Potrafią zwalczać wolne rodniki. Związek ten występuje w dużych ilościach także w warzywach i owocach. Reguluje poziom cholesterolu. Ciekawostką jest fakt, że jedna filiżanka herbaty zawiera więcej kofeiny niż taka sama filiżanka kawy. Herbata pobudza i zwalcza senność, oczywiście w zależności od tolerancji organizmu na kofeinę. Udowodnione właściwości odchudzające ma czerwona herbata, pod warunkiem picia ok. 5 filiżanek dziennie. Nie każdemu z przyczyn oczywistych może odpowiadać to rozwiązanie. Herbacie chińskiej nie przypisuje się żadnych właściwości odchudzających.
  • Pochrzyn – wieloletnia odmiana pnącza, w Polsce jednoroczna. Może rosnąć nawet na kilkadziesiąt metrów wysokości, owijając drzewa, ogrodzenia, itd. Jadalne odmiany tej rośliny zawierają Witaminę A, B6, B12 i C oraz minerały. Znajduje również zastosowanie jako dodatek do nalewek, a najczęściej stosowany przy problemach z układem pokarmowym. Również żadne badania nie potwierdzają, aby herbata chińska na odchudzanie, która zawiera pochrzyn, mogła pomóc w utracie wagi.
  • Liść malwy– Tej rośliny przedstawiać nie trzeba. Malwa jest bardzo często spotykanym w Polsce, wysokim kwiatem. Głównie wykorzystywanym w przemyśle kosmetycznym i spożywczym, np. jako naturalny barwnik słodyczy, napojów. Poza właściwościami pielęgnacyjnymi, próżno szukać badań, które potwierdzą, że herbata chińska na odchudzanie zredukuje wagę dzięki temu, że zawiera malwę. Zresztą zawartość malwy jest niewielka, bowiem jak widać na powyższym wykresie jest to tylko 5%.
  • Głóg- Podobnie szeroko spotykana roślina w naszym kraju. Szczególnie bogata we wspomniane wcześniej flawanoidy. Głóg jest najczęściej stosowany jako składnik preparatów obniżających ciśnienie.  Ta roślina została przebadana pod kątem odchudzania w 2014 roku przez Miao Hu i Briana Tomlinsona. Badanie było przeprowadzone w HonGkongu na 42 osobach. Bez zagłębiania się w szczegóły i metodologię, wniosek był jednoznacznie. Głóg nie powoduje utraty masy ciała. Pewne właściwości odchudzające, jakie się pojawiły mogły być spowodowane zupełnie innym czynnikiem niż zastosowaniem głogu. 

Herbata chińska na odchudzanie tak naprawdę nie zawiera żadnego składnika, który przyczyniałby się do spalania tkanki tłuszczowej. Wszelkie odchudzające właściwości, które przypisuje się Ning Gong należy z całą stanowczością włożyć między bajki. 

Herbata chińska Ning Hong – dawkowanie

Przy zastosowaniu profilaktycznym producent zaleca picie 1 saszetki dziennie, natomiast leczniczo (nie lubimy tego słowa, ponieważ leczenie przebiega wyłącznie pod opieką i kontrolą lekarza specjalisty. Nawet jeśli mówimy o leczeniu “tradycyjnymi metodami chińskimi”) 2 saszetki dziennie. Saszetki można parzyć wielokrotnie, zapewne do momentu, kiedy Ning Hong jest nadal naparem aromatycznym. Jest też mowa o dawkowaniu odchudzającym. Pominiemy to zalecenie, ponieważ wyżej wyjaśniliśmy, że herbata chińska nie ma właściwości, które powodują zmniejszenie masy ciała.

Herbata chińska – przeciwwskazania i skutki uboczne. 

Ning Hong nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych, przy założeniu, że nie będzie pita w większej ilości niż zaleca jej producent. Kobiety karmiące, w ciąży oraz dzieci nie powinny stosować Ning Hong. Produkt powinien być przechowywany w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu, najlepiej w temperaturze pokojowej.

Małgorzata Poziemiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *