LIPIDON MINUS ▷ OPINIE ▷ CENA ▷ SKŁAD ▷ EFEKTY ▷ GDZIE KUPIĆ

Po napisaniu artykułu o czystku dość długo przypatrywałam się produktom, które warto opisać. Mam na myśli tabletki na odchudzanie. Z jednej strony zwykle artykuł, który czyta się w ok. 15 minut to wiele godzin pracy, by zebrać materiały, przejrzeć dziesiątki stron na forach internetowych by poczytać prawdziwe opinie, dowiedzieć się jak najwięcej o składzie tabletek, sprawdzić badania tych składników, jakie efekty odchudzające mogą przynieść. Na produkt Lipidon Minus natrafiłam w reklamie telewizyjnej. Jak się okazało, cena tych tabletek jest niska. To był sam koniec maja. Ja i mój kolega zaczynaliśmy przygotowywać się do redukcji z tabletkami, które już sobie przygotowaliśmy (o tym później). Byliśmy już na niewielkim ujemnym bilansie kalorycznym, więc postanowiliśmy, że kupimy opakowanie tabletek na odchudzanie Lipidon Minus i przesuniemy o 2 tygodnie zaplanowane odchudzanie. No chyba, że się okaże, że te tabletki spowodują znaczne efekty – odchudzanie ciała i spadek ilości tłuszczu. A jak było rzeczywiście?

Jaka jest cena tabletek Lipidon Minus i gdzie je kupić?

Cena tabletek jest bardzo niska w skali miesięcznego odchudzania. Na Allegro są od 29 do ok. 35 zł w aptekach internetowych. Informacja ile kosztuje Lipidon Minus dość mocno mnie zaskoczyła, zwłaszcza, że przetestowałam sporo tabletek i osobiście nie kupiłabym czegoś poniżej pewnego pułapu cenowego. Produkt premium musi swoje kosztować. Proces przygotowania tabletek jest bardzo drogi i czasochłonny, z czego najwięcej zajmują badania. Jak wcześniej wspomniałam, te tabletki na odchudzanie można kupić na Allegro w aptekach internetowych więc na pewno i stacjonarnych a także drogeriach.

Działanie tabletek na odchudzanie Lipidon Minus

Reklama zapewnia nas, że składniki tabletek pomogą Ci się rozprawić z niechcianą tkanką tłuszczową. Mają za zadanie działać na 3-ch etapach: kontrolować apetyt oraz wagę, rozkładać lipidy i  tkankę tłuszczową. 3 główne składniki tworzą suplement diety Lipidon Minus.

Lipidon Minus – opinie na forum i efekty odchudzające

Szczerze mówiąc, niewiele jest opinii na temat tego produktu, a te dostępne raczej nie przekonywały mnie w sposób jednoznaczny do kupna. Oczywiście pomijam opinie w wyszukiwarkach cen. Nie od dziś wiadomo, że są praktycznie zawsze pozytywne. W moim przypadku i Dawida, o którym pisałam na początku, Lipidon Minus nie dały zamierzonego efektu, lub dały go w stopniu bardzo niewielkim. Wiedzieliśmy, że jesteśmy na ujemnym bilansie kalorycznym. Po dwóch tygodniach stosowania zanotowane wyniki w utracie wagi i zmniejszeniu tkanki tłuszczowej były niewielkie. Być może składniki zawarte w suplemencie nie mają wpływu na każdy organizm. Będziemy wdzięczni za opinię, jeśli masz doświadczenie z tymi tabletkami. Napisz przez jaki czas stosowałaś(eś) Lipidon, jak wyglądało żywienie i oczywiście jakie przyniósł to efekty.

Tydzień wcześniej natomiast zaczął odchudzanie Patryk. I zastosował znane tabletki.  Jego efekty za niedługo dokładnie opiszemy, bo to zrobił se swoim ciałem jest rewelacyjne! Mógł wręcz złapać się za tłuszcz na brzuchu, a teraz (po 3 tygodniach) zaczęły się pojawiać mięśnie brzucha! Tzw. kaloryfer, lub sześciopak. Patryk robił zdjęcia i notował przykładowe posiłki a także przepisy, żeby pokazać, że facet też może w szybkim czasie zrobić dobrą formę na wakacyjne plażowanie

Lipidon Minus – skład suplementu

W skład tych tabletek na odchudzanie wchodzą 3 składniki:

  • Gurmar – Gymnema sylveste. To roślina, która pochodzi z tropikalnych lasów Indii i Sri Lanki i nadal jest przedmiotem badań. Jaki ma wpływ na odchudzanie i jakie może dać efekty w redukcji tkanki tłuszczowej? Wczesne badania tej rośliny sugerują, że gurmar podawany doustnie może powodować zmniejszenie wagi u osób z nadwagą lub otyłością. Badania, jakie przeprowadzono na szczurach trwały 8 tygodni i potwierdziły hamowanie ilości leptyny. Obecność gurmaru w tabletkach może przyczynić się do zmniejszenia masy ciała.
  • Ostrokrzew paragwajski – doskonale znany jako główny składnik naparu yerba. Dowiedziono także badaniami na szczurach, że ekstrakt z yerba mate może powodować utratę masy ciała. Dobrą cechą ostrokrzewu jest to, że potrafi zmniejszyć uczucie głodu, co jest bardzo cenioną właściwością podczas odchudzania. Indianie znali już tę właściwość dawno i stosowali podczas długich wypraw. Oczywiście oni stosowali ostrokrzew, aby redukować poczucie głodu z powodu braku pożywienia, np kiedy polowali. My mamy dostęp do jedzenia właściwie w każdym miejscu i podjadanie jest bardzo proste i przyjemne, co niestety ma wpływ na naszą sylwetkę.
  • Melonowiec właściwy – brania również na zwierzętach wskazują, że melonowiec może mieć wpływa na utratę wagi. Jednak by to ostatecznie potwierdzić, potrzebne są dalsze badania na ochotnikach. Taki eksperyment wykazał by jednoznacznie na grupach kontrolnych, w jakim stopniu powyższe składniki spowodowały redukcję tkanki tłuszczowej.
  • Dodatkowe składniki to chrom oraz substancje pomocnicze: żelatyna, woda i barwnik E171 (dwutlenek tytanu), E 470b (Sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Dawkowanie Lipidon Minus – jak go przyjmować?

Producent zaleca przyjmować tabletki 2 razy dziennie – jedną rano i jedna wieczorem przed jedzeniem. Tabletki popij. Opakowanie zawiera 60 kapsułek, zgodnie z zaleceniem wystarczy na miesiąc kuracji.

Lipidon Minus – przeciwwskazania

Na stronie producenta brak jest informacji o przeciwwskazaniach. Zalecamy, aby osoby uczulone na którykolwiek składnik, a także osoby chore, kobiety w ciąży i karmiące piersią konsultowały zamiar suplementacji z lekarzem specjalistą. Dzieci nie powinny samodzielnie sięgać po tego typu produkty.

Małgorzata Poziemiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *